Agnieszka Wołyniec-Ostrowska

adwokat

Razem z mężem prowadzę kancelarię OWiW Legal w Warszawie. Pomagam przedsiębiorcom zatrudniającym cudzoziemców. Realizuję procedury pobytowe i uzyskuję pozwolenia na pracę.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Ambasada Ukrainy uruchomiła procedurę przedłużania paszportów obywateli Ukrainy na wyjazdy zagraniczne.

Agnieszka Wołyniec-Ostrowska17 marca 2022Komentarze (0)

Do wiadomości obywateli Ukrainy przebywających obecnie legalnie w Polsce i posiadających paszport na wyjazd za granicę, którego ważność wygasa.

Ze względu na wprowadzony na Ukrainie stan wojenny Ambasada Ukrainy w Polsce nie wydaje nowych paszportów, ale ważność paszportu może zostać przedłużona.

W tym celu należy skontaktować się z Ambasadą Ukrainy w Polsce w Warszawie lub jej urzędami konsularnymi zlokalizowanymi we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Gdańsku (adresy).

Ta procedura jest bezpłatna.

Z konsulatem należy skontaktować się osobiście, składając oryginał paszportu i kopię. Konieczne jest również wypełnienie wniosku o przedłużenie dokumentu.

Zgodnie z wynikami wniosku konsulat przedłuża ważność paszportu poprzez poświadczenie go odpowiednią pieczęcią. Ponadto, jeśli dziecko nie posiada dokumentu na wyjazd za granicę, ambasada wpisuje informacje o dziecku w paszporcie rodziców.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez OWIW Legal Ostrowski Wołyniec i Wspólnicy Adwokaci sp.k. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest OWIW Legal Ostrowski Wołyniec i Wspólnicy Adwokaci sp.k. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem ostrowski@owiw.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: