Agnieszka Wołyniec-Ostrowska

adwokat

Razem z mężem prowadzę kancelarię OWiW Legal w Warszawie. Pomagam przedsiębiorcom zatrudniającym cudzoziemców. Realizuję procedury pobytowe i uzyskuję pozwolenia na pracę.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Rekordowa liczba cudzoziemców ubezpieczonych w ZUS !

Agnieszka Wołyniec-Ostrowska26 sierpnia 2019Komentarze (0)

Z danych ZUS dotyczących liczby cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczenia wynika, że liczba zarejestrowanych w nim Ukraińców, Białorusinów, Mołdawian, Gruzinów oraz Hindusów bardzo się zwiększyła. W Polsce już od kilku lat przybywa nowych mieszkańców odmiennej narodowości. To zdecydowanie dobry sygnał dla polskiej ekonomii i rynku pracy, która rozwija się dzięki ich pracy.

Czy Polska to Ziemia Obiecana ?

 

Z danych ZUS wynika, że Polska nadal pozostaje dla cudzoziemców swego rodzaju Ziemią Obiecaną, a przynajmniej do czasu do kiedy to nasi zachodni sąsiedzi, tacy jak Niemcy otworzą dla nich swoje granice. Wtedy może okazać się, że skuszeni wyższymi zarobkami podążą dalej na Zachód w poszukiwaniu lepszego standardu życia.

Niestety, druga strona medalu nie wygląda już tak pięknie. Jak pisałam w poprzednim poście, polska administracja nie radzi sobie ze sprawnym załatwianiem spraw legalizacji pobytu oraz wydawania zezwoleń na pracę dla cudzoziemców. Gdyby jednak trend wzrostowy utrzymałby się w dalszym ciągu, przychody do budżetu państwa z tytułu składek ZUS również były coraz większe.

Jak długo jeszcze potrwa dobra passa Polski ?

 

W obliczu pojawiających się możliwości wyższych zarobków poza granicami Polski oraz przewlekłym prowadzeniem spraw dotyczących legalizacji pobytu i zezwoleń na pracę przez polskie urzędy, przyszłość dalszego wzrostu liczby cudzoziemców w naszym kraju stoi pod znakiem zapytania. Warto jednak zadbać, aby obcokrajowcy jak najdłużej zostali w Polsce.

Dla dobra nas wszystkich.

 

 

 

 

 

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez OWIW Legal Ostrowski Wołyniec i Wspólnicy Adwokaci sp.k. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest OWIW Legal Ostrowski Wołyniec i Wspólnicy Adwokaci sp.k. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem ostrowski@owiw.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: